Meta sërish apel: Të ndalim shpopullimin duke rritur përfaqësimin e të rinjve në vendimmarrje

schedule18:29 - 14 Janar, 2021

schedule 18:29 - 14 Janar, 2021

Presidenti Ilir Meta ka përsëritur thirrjen e bërë paraditen e sotme në panelin ku ishin të ftuar profesorë dhe ekspertë lidhur me fenomenin e shpopullimit në vend.

Meta thotë se duhet ndalur shpopullimi duke përmirësuar standardet e qeverisjes dhe rritur përfaqësimin e të rinjve në vendimmarrje.

“Të ndalim shpopullimin, duke përmirësuar standardet e qeverisjes dhe rritur përfaqësimin e të rinjve në vendimmarrje”, shkruan Meta./mv.abcnews.al