Meta kujton “tre flakadanët e lirisë së Kosovës”: Nuk shuhen kurrë

schedule20:52 - 17 Janar, 2021

schedule 20:52 - 17 Janar, 2021

Presidenti Meta nderon kujtimin e tre Heronjve te Kombit, Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla në 39-vjetorin e vrasjes së tyre nga autoritetet jugosllavi në Gjermani.

Meta thotë se ata janë tre flakadanë të lirisë së Kosovës që nuk do shuhen kurrë.

“Tre flakadanë të lirisë së Kosovës, që nuk shuhen kurrë! LAVDI!”, shkruan presidenti Ilir Meta teksa ka ndarë faqen e parë të “Zërit të Kosovës e cila shkruante: ‘Tre ranë, me mijëra u ngritën”./mv.abcnews.al