Messi ose Kane? Pep Guardiola ka zgjedhur një tjetër për sulmin e City

schedule11:20 - 23 Mars, 2021

schedule 11:20 - 23 Mars, 2021

Harry Kane, Messi apo Haaland? Manchester City ka një ide tjetër për sulmin dhe në Angli e konsiderojnë shokuese, pasi Pep Guardiola kërkon në skuadër një lojtar të Southampton.

Bëhet fjalë për Danny Ings, një futbollist 28-vjeçar me profil të ulët për një klub si City që shpenzon miliona euro për të përforcuar ekipin. Gjithsesi sulmuesi anglez vjet tregoi se mund të bëjë mirë në Premier League.

22 gola në kampionatin elitar të futbollit anglez, maja kjo për Ings, janë një tregues i cilësive të sulmuesit, i cili këtë sezon është ndalur në kuotën e 8 rrjetave të tundura. /abcnews.al