Mërgim Mavraj firmos me Arisin e Selanikut

schedule17:48 - 5 Shtator, 2018

schedule 17:48 - 5 Shtator, 2018

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, do të luajë në Greqi në 2 vitet e ardhshme.

Qendërmbrojtësi i kombëtares kuqezi ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare me skuadrën e Arisit në Selanik.

Lajmi për arritjen e marrëveshjes u konfirmua për mediat greke nga presidenti i Arisit të Selanikut, Theodor Karipidis. Në profilin e tij zyrtar ai ka publikuar edhe një foto të Mavrajt me fanellën e klubit grek.

Ende nuk është bërë publike shuma për të cilën, Mavraj kaloi në klubin grek.

Klubi kërkonte që ta merrte futbollistin e kombëtares shqiptare për 250 mijë euro në sezon, ndërsa Mavraj ka “këmbëngulur” për 350 mijë euro.

Aktualisht Mërgim Mavraj është grumbulluar me kombëtaren shqiptare në stervitje për takimet e Ligës së Kombeve ndaj Izraelit dhe Skocisë./abcnews.al