Mekanik i tragetit, marinari grek bie në det, ndërron jetë në Portin e Durrësit

schedule22:04 - 31 Dhjetor, 2019

schedule 22:04 - 31 Dhjetor, 2019

Ditën e sotme një ngjarje e rëndë është regjistruar në Portin e Durrësit.

Një marinar dyshohet se ka humbur jetën për shkak se ka pësuar infarkt dhe për pasojë ka rënë në det. Bëhet e ditur se viktima është marinar i tragetit “Adria” me origjinë greke.

Ende nuk dihen detaje të tjera, por theksohet se marinari 50 vjeçar Dimitros Ntiros, ishte mekanik i tragetit./abcnews.al