Mediat katalanase: Puidgemont mund të arrestohet të hënën

schedule15:20 - 28 Tetor, 2017

schedule 15:20 - 28 Tetor, 2017

Presidenti i Katalonjës Puigdemont mund të arrestohet të hënën. Lajmi është publikuar nga e përditshmja katalanase “Ara”. Prokuroria spanjolle të hënën do të zyrtarizojë akuzat të hënën e ardhshme kundër tij dhe qeverisë katalanse për rebelim. Puidgemont dhe ministrat e tij u shkarkuan nga postet të premten me vendim të qeverisë spanjolle