Me veshjen e fundit, Kate Middleton tregoi ngjyrën më në trend të sezonit

schedule15:56 - 14 Tetor, 2021

schedule 15:56 - 14 Tetor, 2021

Kate Middleton nuk është si ne. Jeta e saj është shumë e ndryshme nga e jona. E njëjta gjë vlen edhe për gardërobën e saj. Kur nuk mban kurora/trashëgimi mbresëlënëse të familjes mbretërore, Dukesha e Kembrixhit ka zgjedhje të panumërta të rrobave të stilistëve, nga të cilat ajo mund të zgjedhë ansamblin e saj të ardhshëm. Sidoqoftë, fakti që ajo mund të veshë krijime shumë të shtrenjta dhe shpesh të bëra me porosi, të shtëpive të njohura të modës, nuk do të thotë se asaj i lejohet të veshë çfarë të dojë. Ka rregulla dhe protokolle të rrepta që vijnë nga pallati, të cilat e pengojnë atë të ketë liri të plotë të veshjes. Disi, Kate Middleton, nëse dëshiron të adoptojë një prirje të modës, asaj do t’i duhet të plotësojë disa standarde që plotësojnë rregullat e pallatit.

Në shumicën e rasteve, atëherë, Kate Middleton nuk mund të veshë një trend. Por tani, ai gjeti një që kontrollon të gjitha kutitë e rregullave të modës të pallatit. Ky është një trend që nuk shkel kodin e veshjes që shoqëron titullin e tij dhe që i përshtatet estetikës së tij. Ky trend është ngjyra e gjelbër.

Trendi i vitit që Kate Middleton e mbështeti menjëherë

Edhe pse adhuruese e nuancave neutrale dhe tokësore, garderobës së Kate Middleton nuk i mungojnë nuancat e theksuara. Ky është një mësim stilistik i mësuar nga Mbretëresha Elizabeth e cila vesh hije të ndritshme në paraqitjet publike, për ta bërë atë më lehtë të dukshme në turmë. Dukesha bën të njëjtën gjë, shpesh duke zgjedhur ngjyra të ndritshme për paraqitjet e saj. Në paraqitjen e saj më të fundit, ajo zgjodhi ngjyrën e gjelbër për të dalë nga turma.

E gjelbër, duke qenë një nga tendencat më të mëdha të vitit në ngjyra, është një ngjyrë shumë e popullarizuar që tashmë është veshur nga shumë fashioniste. Kjo ngjyrë, pra, shpesh përfshihet nga gratë e veshura mirë në paraqitjet e tyre, dhe ne e pamë atë të paradë në koleksionet e vjeshtës 2021 të shtëpive të modës. Por tani duket se ka tërhequr interesin e dukeshës së veshur mirë. Edhe pse kjo nuk është hera e parë që Kate zgjedh ngjyrën jeshile për një nga pamjet e saj, ajo tani mund ta veshë atë duke e ditur se është një nga trendet IN të vitit.

Palltoja jeshile e Dukeshës dhe pjesa e jashtme e thurur me ngjyrë të gjelbër Zara

Të martën, 13 tetor, Kate Middleton vizitoi Kopshtet Botanike Mbretërore, me rastin e ngjarjes Generation Earthshot, në të cilën ajo mori pjesë. Për rastin, blu-gjaku, zgjodhi një pallto të gjelbër “kelly-green” nga Erdem, të cilën ajo e kombinoi me një triko të gjelbër Zara dhe pantallona të zeza me këmbë të gjera. Pamja elegante u kompletua me taka të zeza kamoshi dhe bizhuteri diskrete.

Palltoja jeshile e Dukeshës dhe pjesa e jashtme e thurur me ngjyrë të gjelbër Zara

Të martën, 13 tetor, Kate Middleton vizitoi Kopshtet Botanike Mbretërore, me rastin e ngjarjes Generation Earthshot, në të cilën ajo mori pjesë. Për rastin, blu-gjaku, zgjodhi një pallto të gjelbër “kelly-green” nga Erdem, të cilën ajo e kombinoi me një triko të gjelbër Zara dhe pantallona të zeza me këmbë të gjera. Pamja elegante u kompletua me taka të zeza kamoshi dhe bizhuteri diskrete.

Mënyra se si ajo kombinoi dy tonet e gjelbër, megjithatë, është interesi për veshjen e Kate. Nga linja e thjeshtë e palltos së saj, modeli i përjetshëm i xhupit të saj dhe natyrisht, mënyra se si i veshi këto dy zarzavate të ndryshme, ne pamë një rezultat elegant pa mundim.

Në tërësi, është perfekte dhe një mënyrë e zgjuar për të miratuar këtë trend të ngjyrës së gjelbër./abcnews.al