Mbi 100 të infektuar dhe 7 viktima nga Covid në Kosovë

schedule15:08 - 21 Shtator, 2021

schedule 15:08 - 21 Shtator, 2021

Shtet viktima dhe 173 raste të reja të infektuar me Covid janë konfirmuar në orët e fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet janë konfirmuar nga mbi 5 mijë testime.

Gjatë orëve të fundit janë shëruar 1.434 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 148.781.

Ndërkohë në total numri i rasteve aktive është 7.635./abcneës.al