Mbërrin në Madrid lideri i opozitës venezueliane, Ledezma

schedule13:15 - 18 Nëntor, 2017

schedule 13:15 - 18 Nëntor, 2017

Antonio Ledezma, ish kryebashkiak i Karakas dhe lider i opozitës ndaj regjimit të maduros në Venezuelë mbërriti në Madrid pasi u arratis fillimisht në Kolumbi. Ai ishte dënuar me arrest shtëpie. Pasi mbërriti në aeroportin spanjoll duke shpalosur flamurin e Venezuelës ai deklaroi se do të udhëtonte në të gjithë vendin për të shpërndarë shpresën se venezuelianët mund të lirohen nga ky regjim dhe nga kjo diktaturë./abcnews.al