Martinelli në “lëvizje”, Barcelona hidhet në sulm për brazilianin

schedule22:27 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 22:27 - 7 Dhjetor, 2022

Në Spanjë po qarkullojnë “zëra” se Barcelona do të përforcohet me një lojtar të ri në fazën e sulmit.

Siç raporton dhe gazeta “Sport”, “blaugranasit” po ndjekin imtësisht sulmuesin anësor të Arsenalit, 21-vjeçarin, Gabriel Martinelli, por ende nuk është konfirmuar asgjë nga të dyja klubet.

Nëse një transferim i tillë ndodh, sulmi i “katalunjasve” do të plotësoshet me një element tepër cilësor, si Martinelli. /i.m /abcnews.al