Marrëdhënia William – Harry, çfarë pritet të ndodhë në përvjetorin e vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth

schedule15:41 - 1 Shtator, 2023

schedule 15:41 - 1 Shtator, 2023

Ndërsa përvjetori i parë i vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth po afrohet më 8 shtator, Kate Middleton thuhet se është e vendosur të bëjë gjithçka që mundet për të ribashkuar Princin William me vëllain e tij të larguar, Princin Harry, tha një burim i paidentifikuar për New Idea të hënën, 28 gusht.

Megjithëse marrëdhëniet midis Princit Harry dhe familjes mbretërore janë të tensionuara, veçanërisht pas dokumentarit të Netflix dhe publikimit të librit të ‘Spare’, i cili lëshoi ​​një breshëri akuzash dhe sulmesh ndaj familjes së tij, burimet besojnë se kjo është koha më e mirë për pajtim dhe kjo do të jetë për shkak të logjikës Kate.

Një burim i Pallatit i tha New Idea të hënën (28 gusht) se Princesha e Uellsit ka “nxitur” Mbretin Karli III të ftojë djalin e tij më të vogël në Balmoral, Skoci, në mënyrë që të dy vëllezërit dhe motrat të mund të bisedojnë. Në fakt, rasti i përshtatet kësaj, pasi princi do të jetë në Londër më 7 shtator për të marrë pjesë në WellChild Awards.

Kjo Kështjellë ka karakter simbolik, pasi është vendi ku Mbretëresha Elizabeth dha frymën e fundit më 8 shtator 2022, në moshën 96-vjeçare. Sipas gazetës, Princesha e Uellsit beson se kjo pjesë ku të gjithë i thanë lamtumirën është e favorshme për bisedë, pasi “vëllezërit e motrat kanë më shumë gjasa të jenë të qetë dhe të arsyeshëm të rrethuar nga kujtimet e gjyshes së tyre”. “Ka kaluar një vit që kur mbretëresha vdiq dhe është koha që të përpiqemi të shërojmë këto plagë të tmerrshme“, tha burimi.

William është ende i zemëruar dhe po lufton me idenë për të bërë lëshime për Harry. Kate beson se e vetmja mënyrë për të sqaruar gjërat do të ishte që dy vëllezërit dhe motrat të futeshin në të njëjtën dhomë dhe të bisedonin”, shton burimi, i cili përfundon, sipas një raporti, se “nuk mund të ketë shërim pa praninë e Harry-t“./abcnews.al