Manikyri veror i Jennifer Lopez është trend absolut

schedule09:12 - 30 Korrik, 2022

schedule 09:12 - 30 Korrik, 2022

Java nisi me #ManiMonday dedikuar manikyrave me shkëlqim veror që në asnjë mënyrë nuk do të kalojnë pa u vënë re dhe vazhdoi me Jennifer Lopez që mbushi 53 vjeç duke e festuar me një set fotografik zbulues për zgjerimin e perandorisë së saj të biznesit, JLo Body nga JLo Beauty. Edhe siç e kuptoni, nuk mund të përfundonte më mirë me një temë që kombinon të dyja: Jennifer Lopez dhe manikyr veror.

Pas trendit të manikyrit me qumësht i cili ndjek një estetikë më minimale, të pastër dhe sipas parashikimeve që do të shihni kudo këtë verë, Jennifer Lopez vjen të na kujtojë një vlerë ‘all time classic’ në manikyrin tonë veror. Nga veshja tek thonjtë tanë, e bardha është ajo që mund të përshtatet në mënyrë perfekte me çdo rast veror.

E bardha është një nuancë e përjetshme për manikyrën e çdo femre, veçanërisht këtë sezon. Të kujton nuancën e bardhë që luan në Cyclades, në verë i përshtatet të gjitha nuancave të lëkurës, të gjitha gjatësisë së thonjve dhe jo pak femra zgjedhin vetëm këtë për manikyrin e tyre veror. Plus: Nxjerr nxirjen në lëkurë, duke krijuar kontrastin perfekt. Jo rastësisht është ngjyra e preferuar e shumë personazheve të njohur të Hollivudit dhe jo vetëm.

Prova e fundit? Jennifer Lopez, e cila para se të nisej për muajin e mjaltit në Paris, vendosi të rinovojë manikyrin e saj. Me ndihmën e artistit të saj të preferuar prej shumë vitesh, Tom Bachik, këtë herë ajo zgjodhi t’i shpëtojë ngjyrave të ndezura apo artit të thonjve mbresëlënës, duke provuar një opsion klasik dhe të sigurt në thonjtë e saj, pasi është manikyrja e bardhë.

Për sa i përket gjatësisë dhe formës së thonjve, ajo duket se i përmbahet gjatësisë së tyre të gjatë dhe formës në formë bajameje, e cila padyshim që i shkon shumë. Shikoni manikyrën e JLo më poshtë!

Manikyr veror klasik i të gjitha kohërave të Jennifer Lopez

/abcnews.al