Lumi i fundit i egër në Evropë/ Meta falenderon Leonardo DiCaprion për Vjosën: E duam dhe do ta mbrojmë

schedule21:59 - 14 Mars, 2021

schedule 21:59 - 14 Mars, 2021

Presidenti Ilir Meta, me anë të një postimi në rrejtët sociale i është bashkuar nismës për mbrojtjen e lumit Vjosa, si lumi i fundit i egër në Evropë.

Meta në këtë postim ka falënderuar edhe aktorin me famë botërore, Leonardo DiCaprio, ku ky i fundit ka përkrahur hapur nisëm për mbrojtjen e lumit Vjosa.

“E duam Vjosën dhe do ta mbrojmë! Faleminderit nga zemra dhe mirënjohje të thellë Leonardo DiCaprio! ❤️??

We love Vjosa and we will protect it! Heartfelt thanks and deep gratitude Leonardo DiCaprio! ❤️??

#Repost @leonardodicaprio”/abcnews.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilir Meta (@ilirmeta.faqjazyrtare)