Lukaku gati për Interin, “zikaltrit” nisin negociatat për shtatlartin belg

schedule10:28 - 3 Dhjetor, 2022

schedule 10:28 - 3 Dhjetor, 2022

Pas eleminimit të Belgjikës nga Kupa e Botës, sulmuesi Romelu Lukaku është gati për të rimarrë në dorë “timonin” e sulmut të Interit.

Drejtuesit e “zikaltërve” duan ti japim më shumë besim sulmuesit dhe do të jenë të gatshëm për ta rikonfirmuar, shtatlartin belg edhe për sezonin e ardhshëm futbollistik.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, kontaket për një marrëveshje të re huazimi kanë nisur midis Chelsea-t dhe Interit, por klubi londinez ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar. /i.m /abcnews.al