Liverpool në gjurmët e talentit portugez të Fulham

schedule12:25 - 23 Janar, 2022

schedule 12:25 - 23 Janar, 2022

Liverpool  po shikon me kujdes lojtarët të ndryshëm për të përforcuar skuadrën.

Skuadra e Jurgen Klopp duket se kanë hedhur sytë nga talenti portugez i Fulhamit, Fabio  Carvalho.

Ka qenë gazetari i njohur, Fabrizio Romano, i cili ka treguar se treguar se “The Reds” kanë shfaqur interes për shërbimet e 19-vjeçarit portugez.

Fabio Carvalho luan si sulmues anësor dhe si mesfushor ofensiv. Portugezi ka zhvilluar 20 paraqitje në fanellën e Fulhamit duke shënuar 8 gola.


/f.a/abcnews.al