Liverpool e ka seriozisht për Rashicën, largon edhe një senator të ekipit

20:12 | 19/02/202020:120

Milot Rashica me shumë gjasa do të lëvizë në merkaton e verës. Klauzola e tij prej 35 milion eurosh ka vënë në lëvizje shumë skuadra, por Liverpool, sipas medieve britanike, është ekipi favorit për firmën e tij.

23 vjeçari ka qenë lojtari i vetëm që po bën një sezon të mirë në Bundesliga, pasi Werderi i tij, rrezikon rënien nga kategoria. Rashica ka shënuar 7 gola dhe ka asistuar 3 herë, statistika që kanë tërhequr vëmendjen e Klopp.

Për të siguruar firmën e tij, Liverpool është gati të heqë dorë edhe nga Lallana, duke mos i rinovuar kontratën mesfushorit anglez. Gjithashtu, në verë pritet të largohet edhe Shaqiri, kështu që afrimi i Rashicës duket më se i logjikshëm./abcmews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono