Lista e lojtarëve të Spanjës për Euro 2024, De Gea mbetet sërish jashtë

schedule15:38 - 17 Mars, 2023

schedule 15:38 - 17 Mars, 2023

Trajneri i ri i Spanjës, Luis de la Fuente ka shpallur listën e parë të lojtarëve dhe interesant është se në listën e parë janë vetëm 11 nga 26 lojtarët që ishin në Botërorin e Katarit.

Lojtarët e grumbulluar për kualifikueset e Euro 2024:

Portierë: Kepa (Chelsea), Robert Sanchez (Brighton), David Raya (Brentford)

Mbrojtja: Jose Gaya (Valencia), Nacho (Real Madrid), Inigo Martinez (Athletic), Alejandro Balde (Barcelona), David García (Osasuna), Pedro Porro (Tottenham), Aymeric Laporte (Manchester City), Dani Carvajal (Real Madrid).

Mesfusha: Rodri (Manchester City), Fabian Ruiz (PSG), Martin Zubimendi (Real Sociedad), Pedri (Barcelona), Dani Ceballos (Real Madrid), Gavi (Barcelona), Mikel Merino (Real Sociedad)

Sulmi: Alvaro Morata (Atletico Madrid), Dani Olmo (Leipzig), Nico Williams (Athletic), Bryan Gil (Sevilla), Iago Aspas (Celta Vigo), Joselu (Espanyol), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Gerard Moreno ( Villarreal)

Spanja do të luajë kualifikueset për Kampionatin Europian 2024 kundër Skocisë, Norvegjisë, Qipros dhe Gjeorgjisë./ h.ll/abcnews.al