Lidhi dhe abuzoi me familjen në Selenicë, gjykata vendos për Vitrin Çobajn

schedule12:25 - 20 Korrik, 2022

schedule 12:25 - 20 Korrik, 2022

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë arrest në burg për 37-vjeçarin Vitrin Çobaj, i cili akuzohet se ka vjedhur dhe ngacmuar seksualisht me dhunë një familje në fshatin Brataj të bashkisë së Selenicës.

https://youtu.be/ZkiHs0WyeXM

Trupi gjykues ishte i përbërë nga gjyqtare Viola Canaj dhe prokuror Erida Visoci. Gjykata vlërsoi të ligjshëm ndalimin dhe i dha arrest në burg. Dyshimet për të ishin për 4 vepra penale. Heqje e paligjshme e lirisë, Mardhënie seksuale me dhunë me të mitur 14-18 vjeç, Vjedhje me dhunë dhe Mbajtje pa leje e armëve sportive dhe të gjuetisë. Avokat i çështjes ka qenë Durim Bajrami.

Lexo edhe: “Më mori dhe më futi në kasollen e lopëve…”, del ekspertiza ligjore mbi 17-vjeçaren: Sot gjykata vendos për Vitrin Çobajn

37-vjeçari Vitrin Çobaj i ka mohuar akuzat gjatë seancës për vlerësim të masës së sigurisë. Gjatë seancës 37-vjeçari është dukur disi i hutuar, duke u ngatërruar në përgjigje edhe mbi moshën e tij.

Vitrin Çobaj shkoi në familjen Ferraj në Brataj të Selenicës tri ditë më parë dhe nën kërcënimin e armëve grabiti dhe dhunoi familjen në fjalë, ndërsa prindërit pretenduan se ai kishte përdhunuar vajzën e madhe të familjes. Ai u arrestua disa orë pas ngjarjes së rëndë. /abcnews.al