Leicester City nuk ndalet, 40 milion euro për mbrojtësin e St. Etienne

schedule19:57 - 29 Shtator, 2020

schedule 19:57 - 29 Shtator, 2020

Leicester City ka siguruar firmën me mbrojtësin Wesley Fofana, për 40 milion euro, plus bonuse. Fofana  ishte dhe objektiv i Milanit këtë merkato, por pranoi ofertën e “Dhelprave”.

Siç raporton Fabrizio Romano, St. Etienne ka pranuar ofertën e Leicester dhe mbrojtësi do të zyrtarizohet shumë shpejt.

Fofana me shumë gjasa do të luajë titullar në krah të Caglar Souyncu dhe shihet si një futbollist me të ardhme./abcnews.al