Legjenda e Interit: Nuk do ta kuptoj kurrë atë që ka bërë Donnarumma

schedule15:39 - 28 Shtator, 2021

schedule 15:39 - 28 Shtator, 2021

Beppe Bergomi , legjenda absolute e Interit dhe kampioni botëror me Italinë në vitin 1982, nuk është lëkundur duke kritikuar zgjedhjen që Donnarumma bëri verën e kaluar.

Ai e ka bërë atë për të mbrojtur Milanin?  Kjo e bafason akoma më tepër atë. Bergomi beson se portieri gaboi kur zgjodhi PSG dhe u largua nga Milani.

Unë kurrë nuk do ta kuptoj vendimin e Donnarumma për të shkuar në PSG. Herët a vonë Milani do të fitojë përsëri. E përsëris: Unë kurrë nuk do ta kuptoj,” tha Bergomi në mikrofonin Sky Sport Italia. /abcnews.al/