Leeds kompleton transferimin e Weston McKenny

schedule22:22 - 30 Janar, 2023

schedule 22:22 - 30 Janar, 2023

Weston McKenny i është bashkuar Leeds.

Klubi i Premierligës ka njoftuar se e ka huazuar 24-vjeçarin amerikan deri në fund të sezonit 2022/23.

Sipas Transfermarkt, huazimi kap vlerën e 1.2 milionë eurove me opsion blerjeje për 33 milionë euro.

Amerikani do të veshë numrin 28 në Leeds dhe mund të bëjë debutimin e tij në Premier League kundër Nottingham Forest më 5 shkurt.

McKenny u transferua te Juventus në vitin 2020 si huazim nga Schalke, dhe një vit më vonë klubi nga Torino bleu atë. Ai luajti gati 96 ndeshje në të cilat shënoi 13 gola. /G.D abcnews.al/