Lajm i mirë për Solskjaer, Varane kthehet në stërvitje para ndeshjes me Tottenham

schedule15:48 - 28 Tetor, 2021

schedule 15:48 - 28 Tetor, 2021

Mbrojtësi francez, Raphael Varane është kthyer në stërvitje me grupin para ndeshjes së rëndësishme kundër Tottenham.

Lajm i mirë për Solskjaer, pas disfatës së rëndë me Liverpoolin në “Old Trafford” për të tentuar për të ringritur moralin e ekipit.

Varane u dëmtua me këmbëtaren e Francës në ndeshjet e Nations League dhe nuk ka qenë i gatshëm për tre ndeshjet e  fundit të United.

Në fakt pritej që francezi të kthehej në fushë në nëntor, por siduket rikuperimi i tij ka ardhur me shpejt nga se pritej.

Kujtojmë që 3 ndeshjet e ardhshme janë decizive për të ardhmen e Ole Gunnar Solskjaer. r.t/abcnews.al