Lajm i mirë nga Islanda, Giroud ndëshkon vendasit
Oliver Giroud

22:10 | 11/10/201922:100

Një penallti e fituar është kthyer në gol nga Oliver Giroud në mesin e pjesës së dytë. Franca ka zhbllokuar sfidën përballë Islandës dhe ky është një lajm i mirë për kombëtaren tonë, pasi nordikët janë një ndër rivalët për vendin e dytë.

Sigurisht që diçka e tillë nuk ka vlerë nëse nuk fitojmë në Turqi, pasi trepikëshi është jetik për ëndrrën kualifikim. Sulmuesi i Chelsea është treguar i saktë përballë portierit vendas, duke kaluar kampionët e botës në avantazh. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono