Lajm i keq përpara duelit në Champions, tre lojtarë pozitivë te kampionët

schedule09:14 - 19 Tetor, 2020

schedule 09:14 - 19 Tetor, 2020

Dortmund, Lazio dhe Zenit janë kundërshtarët e Club Brugge në grupin F në Champions League. Kampionët e Belgjikës luajnë të martën (18:55) në Rusi ndaj Zenit, takimi i parë për duelet e grupeve në kompeticionin prestigjioz.

Situata përpara kësaj ndeshje nuk është e mirë, pasi koronavirusi ka goditur Brugge. Katër pjesëtarë të klubit kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Tre janë futbollistë, teksa tjetri është një drejtues.

Portieri Simon Mignolet, qendërmbrojtësi Odilon Kossounou dhe sulmuesi Michael Krmencik e kanë humbur përballjen me kampionët e Rusisë dhe kanë nisur menjëherë karantinën. /abcnews.al