Kukësi qarku i parë që mbyll numërimin për kandidatët, zbulohen deputetët përfaqësues

schedule09:09 - 28 Prill, 2021

schedule 09:09 - 28 Prill, 2021

Kukësi është qarku i parë i cili ka mbyllur numërimin e votave për kandidatët për deputet. Ky është një qark që përfaqësohet nga 3 deputet dy nga Partia Demokratike dhe një nga Partia Socialiste.

Sipas të dhënëve të KQZ  nga PD, kandidatët më të votuar janë:

Flamur Hoxha – 9 159 vota,

Isuf çelaj 5 257 vota

Shyrete Koka – 3 622 vota.

Ndërsa nga PS, kandidatët më të votuar janë:

Gerta Duraku me 5 368 vota,

Petrit Malaj  3 666 vota

Halim Dauti – 2 059 vota.

Nërkohë në parlament ku demokratët kanë dy mandate sipas rezultateve kandidatët për deputete për këtë qark do të jenë  Flamur Hoxha dhe Isuf Çela ndërsa nga radhët e socialistëve do të jetë në parlament kandidatja Gerta Duraku.e.su./abcnews.al