Kujdes kur ndaheni me këto shenja të horoskopit, pasojat janë të rënda

schedule16:03 - 4 Mars, 2021

schedule 16:03 - 4 Mars, 2021

Ndarja nuk është e lehtë për çdo njeri, nëse nuk ka arritur pikën e tillë  se marrëdhënia është  dëmtuar dhe nuk ka asnjë ndjenjë në të dyja anët. Disa gra janë lënduar, ato ndiejnë që një thikë hyn në zemrën e tyre dhe dhimbja i pushton, duke bërë që ato të ndahen shumë keq. Por cilave shenja të zodiakut i përkasin?

DASHI

Dashi njihet për flakën e saj, e cila ndizet shpejt dhe shuhet po aq shpejt. Kjo është pikërisht ajo që ndodh gjatë një ndarjeje. Falë Marsit, planeti dominues i kësaj shenje, i cili shoqërohet si me pasion ashtu edhe me agresion, ajo shkon drejtpërdrejt në sulm dhe shpërbërja e marrëdhënies së saj duket si një disfatë. Çdo lloj “humbje” është një goditje për krenarinë e saj dhe kuptohet se ajo nuk do ta gëlltisë lehtë. Për fat të mirë, zemërimi i saj nuk zgjat shumë.

AKREPI

Për një grua Akrep, ndarja nuk është aspak e lehtë, përkundrazi, ajo do të zemërohet shumë, sepse do ta konsiderojë atë si një tradhti dhe do të fillojë të bërtasë dhe të mallkojë. Nëse përfshijmë sundimtarin e shenjës, Plutonin, i cili shoqërohet me pushtet dhe absolutitet, atëherë kuptojmë se zhgënjimi i saj nga humbja e kontrollit mund ta bëjë atë të shpërthejë. Thellë në thellësi, gjithçka që ai dëshiron është një marrëdhënie me dikë që mund të besojë dhe të mbështetet te ai, kështu që kur refuzohet (sepse ai ndihet kështu), në vend që të pranojë dhimbjen, gjithçka që mendon është hakmarrja.

GAFORRJA

Nëse do të ndani një gaforre, sigurohuni që të jeni gati të merreni me kthetrat e saj. Për këtë shenjë të ndjeshme ndaj ujit, tretja me shqisat është tradhtia më e madhe e njohur për njerëzimin. Ato ndoshta janë lënduar në të kaluarën dhe ndoshta nuk ishte e lehtë për ta të hapnin një të ri së pari. Kjo, sigurisht, nuk është faji juaj, dhe ju nuk e meritoni të zemëroheni për këtë. Jini të përgatitur për të goditur rëndë. Ka shumë mundësi që ata të mbajnë inate për mjaft kohë. l.k/abcnews.al