Kthjellime dhe vranësira, si do të ndryshojnë temperaturat ditën sotme

schedule07:31 - 25 Korrik, 2020

schedule 07:31 - 25 Korrik, 2020

Moti do të jetë kthjellime dhe vranësira në verilindje dhe juglindje të pasuara nga reshje shiu në formën e stuhive.

Era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale deri në 6 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  16/33°C

Zonat e ulëta  18/36°C

Zonat bregdetare 21/34°C./abcnews.al