Kritikat ndaj Maguire, anglezi mbrohet: E bëjnë për klikime, historia flet për mua

schedule19:00 - 24 Shtator, 2022

schedule 19:00 - 24 Shtator, 2022

Pas humbjes ndaj Italisë, qendërmbrojtësi i Anglisë, Harry Maguire foli për “TalkSport” për kritikat e shumta që mori gjatë vitit të kaluar.

“Nuk më intereson se çfarë thonë njerëzit. Historia flet për mua , unë jam kapiteni i Manchester United, është një gjë e mrekullueshme.

Njerëzve u pëlqejnë klikimet, prandaj thonë disa gjëra që nuk janë. Kam marrë pjesë në Kampionatin Evropian pas një dëmtimi tetë javësh, u bashkova me ekipin e turnetu dhe humba vetëm një ndeshje”, është shprehur Maguire./ h.ll/abcnews.al