“Krishti u Ngjall”, mesha në disa qytete me mesazhe paqeje

schedule16:01 - 24 Prill, 2022

schedule 16:01 - 24 Prill, 2022

Lufta në Ukrainë ka shqetësuar dhe besimtarët ortodoksë në vendin tonë, që sot po festojnë Ringjalljen e Krishtit.

Pjesa më e madhe e mesazheve në këtë Pashkë i dedikohet paqes dhe dashurisë.

Në mesnatë edhe në kishat e qyteteve kryesore të vendit u mbajt mesha e shenjtë e Ringjalljes./abcnews.al