Kreu i Urdhrit të Farmacistëve: Po injorohemi nga shteti, situata kërkon solidaritet

12:42 | 25/03/202012:420

Janë farmacistët ata që gjenden më pranë nesh në këtë situatë. Diana Toma Drejtore e Urdhrit të Farmacistëve në një intervistë telefonike për ABC News shprehu pakënaqësinë, për mënyrën se si po injorohen punonjësit dhe profesionistët e sektorit të farmaceutikëve nga ana e Instancave shtetërore.

Sipas Tomës, Instancat shtetërore nuk po marrin aspak në konsideratë mendimin e profesionistëve farmaceutikë duke i injoruar ata në këtë situatë e cila ka nevojë për solidaritet.

“Ku konsiston fyerja ndaj profesionistëve të farmacisë. Janë lënë në injorim total qoftë për mënyrën se si do të organizohen qoftë sa i takon injorimit të këtyre profesionistëve. Kjo nuk i takon qytetarit, këtë fyerje e kemi ndjerë nga instancat e sektorit tonë.

Të lihen pa përmendur dhe të lihen pa përmendur bluzat e bardha të sektorit të farmaceutikëve është e patolerueshme.

Ne kërkojmë sa i takon komunikimeve me institucionet përkatëse, ai arbitrariteti në mënyrën e të urdhëruarit, nuk duhen që kontaktet midis institucioneve të jenë thjesht në formën urdhëruese dhe duke mos marrë parasysh asnjë mendim të profesionistëve tanë.

U bëj thirrje Institucioneve shtetërore që të kenë ndjenjën e bashkëpunimit veçanërisht në këtë situatë. Kjo situatë kërkon solidaritet me njëri-tjetrin”, tha Toma./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono