KPA lë në fuqi vendimin për prokurorin Ramadan Troci

schedule20:26 - 21 Tetor, 2019

schedule 20:26 - 21 Tetor, 2019

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e KPK për prokurorin Ramadan Troci, i cili është shkarkuar nga detyra. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e kishte shkarkuar prokurorin Ramadan Troci më 15 Nëntor 2018.

Prokurori Ramadan Troci e kishte ankimuar vendimin më 8 Janar 2019. Troci ka punuar në Bulqizë, Dibër dhe Tiranë. Troci në 2014-n u komandua në krye të Prokurorisë së Vlorës dhe prej 2016 ishte prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme./abcnews.al