Kontrollet e Policisë dhe RENEA-s në Vlorë/ Shoqërohen 15 persona, seksuestrohet një armë zjarri dhe automjet

schedule23:16 - 2 Tetor, 2023

schedule 23:16 - 2 Tetor, 2023

Pesëmbëdhjetë persona janë shoqëruar pas kontrolleve të policisë në Vlorë dhe forcave RENEA.

Gazetari i ABC News, Elton Nika raporton se sipas informacioneve të policisë, është sekuestruar një armë zjarri dhe një automjet.

Nuk dihet ende identiteti i personave të shoqëruar.

Kontrollet mbrëmjen e kësaj të hëne, janë kryer për disa persona në kërkim apo me precedent penal në disa lagje të qytetit, por edhe në ambiente si bare apo lokale./abcnews.al