Kontratë për katër vite, Thomas Strakosha pranon ofertën e klubit anglez

schedule11:28 - 21 Maj, 2022

schedule 11:28 - 21 Maj, 2022

Thomas Strakosha do të transferohet në Premier League, në përfundim të këtij sezoni futbollistik.

Portieri i kombëtares shqiptare nuk e gjeti marrëveshjen me Lazion për të rinovuar dhe tashmë me parametra zero do të kalojë te Fulham.

Gianluca Di Marzio raporton se Strakosha ka rënë dakord për një kontratë 4-vjeçare, ndërkohë që nuk bëhen të ditura detajet financiare. / abcnews.al