Konsumoi vetëm patate, 21-vjeçari humbet plot 93 kilogramë

schedule10:47 - 18 Gusht, 2020

schedule 10:47 - 18 Gusht, 2020

Dylan Wall është 21-vjeçari më i komentuar i momentit.  Ai peshonte 192 kg kur ai përfundoi shkollën e mesme dhe nga ky çast vendosi të binte në peshë.

Gjithçka ndodhi, pasi gjatë një udhëtimi me shkollën ai humbi shokët e tij duke mos pasur mundësi ti ndiqte nga mbrapa.

Dylan filloi që të humbas peshë në një mënyrë shumë të shëndetshme. Në dy javët e para ai u ushqye me patate të papjekura.

Sipas të riut, shija e patates e ka ndihmuar që të largonte peshën e tepërt. Falë patates së papjekur ai arriti të humbas peshë dhe tani peshon 99 kg./abcnews.al