Kompjuteri parashikon çiftin finalist dhe fituesin e Kupës së Botës

schedule14:46 - 2 Prill, 2022

schedule 14:46 - 2 Prill, 2022

Sistemi i vlerësimit Elo është metoda më e besueshme e llogaritjeve për parashikimin e rezultateve të rezultateve sportive, kështu që ata dhanë parashikimin e tyre për Kupën e Botës së ardhshme.

Edhe pse Brazili ka renditjen më të lartë, spanjollët renditen më mirë kur merren parasysh të gjithë faktorët, përfshirë edhe faktin që “Selesao” nuk është kampion që nga viti 2002.

Gjysmëfinalet: Spanjë-Argjentinë, Angli-Gjermani.

Finalja: Spanjë-Angli

Kampion: Spanja. /abcnews.al/