Komisioni miraton listën; 5 emrat e ekspertëve që do të hetojnë 25 Prillin

schedule17:30 - 3 Nëntor, 2021

schedule 17:30 - 3 Nëntor, 2021

Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 Prillit në mbledhjen e sotme të drejtuar nga kryetari Enkelejd Alibeaj ka miratuar ndër të tjera emrat e ekspertëve që do të asistojnë këtë organ në procesin brenda mandatit të miratuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Të tre palët, PS, PD dhe LSI kanë zgjedhur ekspertë për këtë komision emra të njohur në përballjet mes këtyre forcave politike në betejat që janë zhvilluar në KQZ, KAS apo Kolegjin Zgjedhor.

Ekspertët e PD
Marinela Ziu
Marash Logu

Ekspertët e PS
Erdian Salianji
Mariglen Legisi

Eksperti LSI
Silva Caka

/ Abcnews.al