Klandestinë në furgon, kapet transportuesi

schedule10:47 - 26 Shtator, 2019

schedule 10:47 - 26 Shtator, 2019

Një 26-vjeçar u arrestua nga policia e Pogradecit pasi u kap në flagrancë duke transportuar me një furgon 24 shtetas të huaj.

Emigrantët kishin ardhur nga Lindja e Mesme dhe me ndihmën e të riut do të kalonin në mënyrë të paligjshme drejt vendeve europiane.

Në këmbim 26-vjeçari u merrte paratë shtetasve të huaj./ABC News Albania 24/7