Kjo është vajza me “Land Rover” në aksidentin me 5 të vdekur në Qafë Muzinë

schedule18:47 - 26 Gusht, 2021

schedule 18:47 - 26 Gusht, 2021

22-vjeçarja Rexhina Çelhaka është drejtuarja e fuoristradës “Land Rover”, përplasja e së cilës me furgonin e linjës Tiranë-Sarandë shkaktoi pesë të vdekur në Qafë Muzinë në orën 15:30 të ditës së sotme.

Lexo edhe: Tre vajzat eksploronin jugun, ky është “Land Roveri” i aksidentit tragjik me 5 viktima në Qafë Muzinë

Policia nuk ka zbardhur ende se kush ishte fajtori në aksidentin që shkaktoi 5 viktima.

Mes viktimave, krahas Bardhi Prodos, ishin edhe një çift të moshuarish, të cilës kishin shkuar për pushime në Sarandë dhe po ktheheshin në Tiranë.

Lexo edhe: Vdiqën të gjithë, në furgonin e tragjedisë ishin dy gra dhe tre burra, në greminë pasi u përplasën nga fuoristrada

Fiqiri dhe Drita Korçari ndodheshin në furgonin e tragjëdisë bashkë me shoferin dhe dy viktimat e tjera të paidentifikuara .

/abcnews.al