Kevin Durant duel të fortë me Janis Antetokumpon në Miluoki

schedule17:02 - 13 Janar, 2018

schedule 17:02 - 13 Janar, 2018

Kevin Durant fitoi një duel të madh në basketbollin amerikan, duke I dhënë suksesin skuadrës. Falë tij, Golden Stejti fitoi triumfoi në fushën e Miluokit dhe mbeti në krye të kampionatit.

Një duel zbukuroi ndeshjen në Arenën e Miluokit.

Kevin Durant i miqve gjeti një kundërshtar të fortë si Janis Antetokumpo I vendasve, dhe ia doli të dilte më I fortë, ndërsa Golden Stejti fitoi si udhëtuese.

Kampionia në fuqi e NBA-së mori suksesin me shifrat 108-94, ndërsa vështirësia ishte e madhe pa praninë e lojtarit më të saktë në gjuajtje, Stefën Kërri.

Lojtari më i mirë i kampionatit në 2015 e 2016 mungoi për shkak dëmtimi dhe besohet se nuk do të jetë as në sfidën tjetër të fortë, atë ndaj Torontos.

Durant shënoi 26 pikë, kapi 6 topa në tabela, dhe shërbeu 6 pasime për kosh, si dhe bëri 2 vjedhje topash.

Antetokumpo iu përgjigj me 23 pikë, 7 topa në tabela, 4 asistë, 1 bllokim gjuajtjeje.

Gjithsesi, Golden Stejti pati një plus të madh, Drejmond Grinin, që iu afrua një tripëll dabëlli, me 21 pikë, 10 topa në tabela e 7 asistë.

Skuadra mike kryesoi vazhdimisht, por gjithsesi rrezikoi shumë.

Pasi arriti në pushim të ndeshjes me 14 pikë diferencë, në fund të pjesës së tretë u ndodh në humbje 80-82.

Gjithsesi, me Durantin në fushë, kampionët nuk u tronditën aspak.

Pavarësisht nga gabimet në gjuajtjet nga largësia, Durant dhe Grin arritën të ishin të saktë pikërisht në periodën e katërt duke vendosur fatin e ndeshjes.

Uorriorsët mbeten skuadra më e mirë e NBA-së, në krye të Konferencës Perëndimore, me 34 fitore e 9 humbje./abcnews.al