Katër shenjat e Horoskopit që nuk kërkojnë kurrë falje

schedule15:27 - 17 Nëntor, 2023

schedule 15:27 - 17 Nëntor, 2023

Nga njëra anë, ka njerëz që nuk e kanë problem të pranojnë se kanë gabuar dhe madje janë të gatshëm të kërkojnë falje për këtë. Nga ana tjetër, janë të gjithë të tjerët. E dini kujt i referohem: Ata djem që jo vetëm që nuk do ta pranojnë mundësinë që e kanë gabim, por edhe mund të përpiqen t’ju çmendin.

Dhe siç ndodh shpesh me tipare të ndryshme të personalitetit, shenja e zodiakut mund të jetë një tregues i mirë nëse një falje vjen lehtë, më e vështirë ose thjesht kurrë. Lexoni për të zbuluar se cilat shenja të zodiakut zakonisht nuk mësojnë kurrë të kërkojnë falje.

Virgjëresha

Nëse flasim për shenja që nuk kërkojnë kurrë falje, Virgjëreshat vijnë në krye të listës. Këta tipa perfeksionistë rrallë pëlqejnë mënyrat e njerëzve të tjerë. Në fakt, ata kurrë nuk pëlqejnë asnjë mënyrë tjetër përveç tyre. Dhe duke qenë se askush nuk mund të jetë më i mirë se një Virgjëreshë, sigurisht që ata nuk ia dalin shumë mirë me kritikat. Virgjëreshat kalojnë një përjetësi në mënyrë që të përfundojnë në përsosmëri çdo gjë që u është caktuar. Prandaj, çdo mosmiratim është i papranueshëm. Meqenëse ata kanë standarde tepër të larta në çdo kontekst, nuk u pëlqen të kritikohen nga njerëz që nuk i përmbushin standardet e tyre të përsosmërisë.

Akrepi

Nëse ndonjëherë kapni një Akrep duke kërkuar falje, shënoni datën dhe regjistrojeni në çdo mënyrë që të mundeni, sepse ata janë gjithashtu një nga shenjat që nuk kërkojnë kurrë falje. Çdo gjë që sfidon fuqinë e tyre bëhet automatikisht një kërcënim për Akrepat. Ata janë të mendimit dhe shpesh hiper-të pavarur. Ata refuzojnë t’u imponohen mendimet e të tjerëve dhe nuk “dhurojnë”. Përveç kësaj, ata janë shumë të mirë në manipulimin e atyre që i rrethojnë, kështu që ata mund të kalojnë lehtësisht nga dhunuesit në viktima. T’i thuash një Akrepi se kishte gabuar është e pamundur.

Luani

Kur flasim për shenja që nuk kërkojnë kurrë falje, duhet të përfshijmë shenjën me egon më të madhe. Luanët janë të njohur për natyrën e tyre egoiste dhe nuk vlerësojnë askënd që pyet se sa të shkëlqyer janë në gjithçka. Edhe kur bëjnë diçka të gabuar ose kur pranojnë se kanë bërë diçka të gabuar, ata nuk mund të kërkojnë kurrë falje. Megjithatë, mund të prisni një gjest vullneti të mirë prej tyre. Por kjo është më e mira për të cilën mund të shpresoni.

Ujori

Edhe pse dikush do të priste që Ujorët të jenë të hapur ndaj kritikave, realiteti është krejt ndryshe. Është shumë e rrallë të shohësh këtë shenjë duke kërkuar falje. E rrallë, por jo e pamundur. Ata reagojnë ndryshe kur u thonë se e kanë gabim, ndryshe nga Luani apo Virgjëresha. Ujori thjesht do ju injorojë. Ata thjesht duhet të detyrohen të shohin pamjen e madhe përpara se të kuptojnë gabimet e tyre. Paç fat!/abcnews.al