Kategoria e Parë, ja rezultatet e 8 ndeshjeve të ditës së sotme

schedule17:23 - 28 Nëntor, 2021

schedule 17:23 - 28 Nëntor, 2021

Kategoria e Parë ditën e sotme zhvilloi 8 ndeshjet e saj, në kuadër të javës së 11-të, të kësaj kategorie.

Bylisi arrin të bëjë ‘autokritikë’ duke fituar me rezultatin 2-1 kundër skuadrës së Maliqit.

Fitore kanë arritur të marrin edhe Korabi kundër Vorës, Erzeni ndaj Butrintit. Edhe Besa arriti të mposhte me rezultatin 2-1 skuadrën e Tomorit, po ashtu me të njëjtin rezultat fitoi edhe Shkumbini ndaj Turbinës, dhe Pogradeci mposhti Apoloninë.

Tërbuni fitoi me shifrat 3-0 kundër Besëlidhjes, ndërkohë i vetmi barazim ishte ai mes Burrelit dhe Lushjes që u ndanë në ‘paqe’ me njëra-tjetrën.

Ja të gjitha rezultatet:

/f.a/abcnews.al