Kapet peshkaqeni dhelpër i gjatë rreth tre metra në ishullin e Sazanit

11:45 | 24/08/201911:450

Kapet peshkaqeni dhelpër në afërsi të ishullit të Sazanit. Peshkaqeni është i gjatë rreth 3 metra ndërsa peshon rreth 200 kg. Peshkaqeni dhelpër nuk konsiderohet nga më të rrezikshmit, por as nuk është miqësor.

Ai është kapur në det të hapur larg Sazanit, në veri të ishullit ndërsa qëndron në thellësi të mëdha.

Futet në llojin e specieve në rrezik zhdukje. Asnjëherë nuk rri në afërsi të bregut të detit dhe gjithmone lundron në 70 metra thellësi. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono