Kanabis, kokainë dhe thikë me vete, arrestohet i riu në Dhërmi, procedohet një tjetër

schedule12:19 - 4 Gusht, 2021

schedule 12:19 - 4 Gusht, 2021

Një person ka rënë në pranga, ndërsa një tjetër është proceduar penalisht nga policia e Himarës.

Në pranga ka rënë 22-vjeçari R.Sh., pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga policia iu gjetën dhe sekuestruan një sasi lëndë narkotike kanabis dhe një thikë.

Ndërsa u procedua penalisht 23-vjeçari E.L banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe sekuestrua lëndë narkotike kokainë.

Sakaq materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”.

Himarë –Informacion- Vihet në pranga 1 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme, në vijim të goditjeve kundër aktivitetit kriminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike dhe mbajtjes pa leje të armëve të ftohta, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-R.Sh, 22 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i tij u bë pasi, në Dhërmi, Himarë, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike të  dyshuar cannabis sativa dhe një armë të ftohtë (thikë).

Po nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme u procedua në gjendje të lirë shtetasi E. L., 23 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan një sasi lënde narkotike të dyshuar kokainë.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”./i.k/abcnews.al/