Kadri Veseli zbulon pse nuk e votoi PDK qeverinë Hoti

schedule21:29 - 4 Qershor, 2020

schedule 21:29 - 4 Qershor, 2020

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka treguar pse partia e tij nuk e votoi Qeverinë Hoti. Sipas Veselit nuk e votuan qeverinë e re sepse është vazhdimësi e mashtrimit.

‘’Aq rëndë goditet sovraniteti i shtetit sa nuk mund ta merr me mend askush se cka bëjnë këta njerëz që thirren në agjenda të mëdha e nuk bëjnë asgjë’’

Ne kemi një konsistencë që është nga 6 tetori. Si ti jepet vota dickaje që është mashtrim dhe nuk i  ndihmon qytetarëve. Nuk ofroi asgjë, premtoi aq shumë dhe krijoi aq shumë problem, por nuk bëri asgjë, qoftë VV, qoftë LDK.

Nuk e votuam Qeverinë e re sepse është vazhdimësi e mashtrimit”, ka thënë kryetari i PDK-së, Kadri Veseli” , ka thënë ai në Rubikon.