Juventusi pati fillimin më të dobët të sezonit që nga viti 1956, por edhe atëherë pati më pak humbje

schedule17:26 - 25 Shtator, 2022

schedule 17:26 - 25 Shtator, 2022

Ecuria negative e Juventusit në pjesën e parë të sezonit është e dukshme për të gjithë, madje shifrat tregojnë krizën e skuadrës së Massimiliano Allegrit.

Bianconerët nuk kanë luajtur kurrë kaq keq në fillim të sezonit – 2 fitore, 4 barazime dhe 3 humbje, shkruan abcnews.al.

Kjo është edhe më e keqe se Juventusi i Sandro Puppos në 1955 dhe 1956, i cili pati 2 fitore, 5 barazime dhe dy humbje në nëntë ndeshjet e para.

Fillimi më i mirë, meqë ra fjala, i takoi Juventusit të Allegrit  në 2018, ai fitoi të gjitha 8 ndeshjet fillestare. /G.D abcnews.al/