Ju pëlqejnë fustanet? Zbuloni 5 stilet që do të përmirësojnë pamjen tuaj

schedule22:52 - 9 Nëntor, 2021

schedule 22:52 - 9 Nëntor, 2021

Me një skanim të shpejtë të hapësirës në çdo dalje tuajën, në mëngjes apo në mbrëmje, do të zbuloni se fustanet midi janë kudo dhe të gjithë i preferojnë pasi janë super fleksibël dhe që hiqen lehtësisht me stilin e duhur. Duken ultra elegante me çizme deri tek gjuri, freskuese me dollakë dhe casual me veshjet tuaja të preferuara sportive. Por a e dini se çfarë stilesh do t’ju nevojiten për të krijuar grupe si influencuesit që ju besoni?

  1. Fustani i thurur

Fustanet e thurura apo fustanet me kërcim janë ndër të preferuarit e francezëve super shik por markat si Jacquemus dhe Nanushka e rikthejnë atë në plan të parë me shumë sukses. Komode dhe ultra elegante, ne i duam ata!

  1. Fustani prej kadifeje

Ndoshta nuk do të habiteni nëse në një listë të tillë e gjeni fustanin prej kadifeje por pëlhura luksoze është më trendi që mund të zgjidhni këtë vit, sidomos në funksion të festave. Ato nxjerrin ajër elegant dhe do t’ju transformojnë në ikonën më të mirë të stilit të kompanisë.

  1. Fustani saten

Të gjitha vajzat e modës e kanë pëlqyer këtë vit fustanin saten dhe versioni i tij dimëror vazhdon t’i magjepsë. Mëngë të gjata me detaje i japin stil dimëror fustanit, të cilin do ta vishni në dhjetëra mënyra dhe në çdo orë të ditës.

  1. Lule të errëta

Lulet tona të preferuara fitojnë një karakter dimëror falë sfondit të errët dhe ngjyrave të dimrit. Na pëlqejnë sepse në këtë mënyrë nuk kemi pse të ndahemi nga modeli më i përjetshëm i modës. Zgjidhni atë dhe rezultati do të jetë absolutisht elegant pavarësisht se si e vishni.

  1. Fustanet me mëngë të fryra

Linja më “fashion” e sezonit janë mëngët e fryra, të cilat i shohim kudo. Sigurisht që nuk mund t’i shtoheshin fustaneve të dimrit. Na pëlqejnë shumë dhe do t’i zgjedhim këtë vit për t’i dhënë një ajër influencues paraqitjeve tona./abcnews.al