Jo vetëm Thiago Alcantara, Bayern heq dorë nga një tjetër mesfushor

schedule20:28 - 7 Korrik, 2020

schedule 20:28 - 7 Korrik, 2020

Bayern Munchen fitoi dy trofe këtë sezon, Bundesligën dhe DFB Pokal, Kupën e Gjermanisë. Gjithashtu, bavarezët janë në garë dhe për trofeun e Champions League, për të kompletuar tripletën, që do të ishte një arritje fantatike për djemtë e Flick.

Edhe pse me mendjen te ky objektiv, merkato nuk ndalon. Thiago Alcantara duket larg Bayernit, me spanjollin që mund t’i bashkohet Liverpool. Edhe një spanjoll tjetër duket se do të largohet nga Allianz Arena, Javi Martinez.

Mesfushori erdhi si dëshirë e Guardiolës sezone më parë, por tashmë, duket se nuk figuron në planet e Flick. Ekipet e interesuara nuk mungojnë, por një rikthim te Bilbao në La Liga duket si skenari më i mundshëm./abcnews.al