Jo vetëm presidenti i Federatës, tjetër dorëheqje te Bullgaria

16:41 | 18/10/201916:410

Kombëtarja bullgare ndodhet në kaos. Humbja e fundit shtëpiake kundër Anglisë u shoqërua me probleme të shumta. Tifozët vendas nuk i kursyen koret raciste kundër Rahem Sterling dhe ndeshja u ndërpre dy herë.

“Tre Luanët” kërcënuan me largim nga fusha dhe kapiteni bullgar u mundua të qetësonte tifozët me thirrjet e tij. Ndeshja rinisi dhe u mbyll 0-6 për ekipin e Gareth Southgate.

Presidenti i Federatës Bullgare të Futbollit, Borislav Mihaylov, dha dorëheqjen dhe diçka të tillë e ka bërë edhe trajneri. Sky Sports UK raporton se Krasimir Balakov ka vendosur të hapë krahun.

53-vjeçari drejtonte kombëtaren e vendit të tij prej 14 majit të këtij viti dhe aventura e tij u mbyll pas 5 muajsh. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono