Jeta e Neymar në Paris është më e qetë që nga transferimi i Messit

schedule10:51 - 27 Tetor, 2021

schedule 10:51 - 27 Tetor, 2021

Gjatë një eventi promovues, Neymar iu përgjigj disa pyetjeve kur veçanërisht braziliani i rikthehet marrëdhënies me mikun e tij Leo Messi.

Në fundin e javës së kaluar, para udhëtimit të skuadrës së tij për në “Velodrome”, Neymar shkoi të takonte dy skuadrat finalist të turneut të tin në futboll me pesë lojtarë, organizuar nga Red Bull.

“Jam shumë i lumtur. Ai nuk është vetëm një idhull futbollim një top lojtar dhe një gjeni, Leo është gjithashtu miku im”, thotë fillimisht Neymar.

“Kur keni iq në krah, jeta juaj e përditshme është shumë më e lehtë dhe e qetë. Shpresojmë të shkruajmë historinë së bashku, siç bëmë në Barcelonë,” përfundon braziliani. r.t/abcnews.al