Jepet me qira shtëpia në formën e një këpuce

schedule01:00 - 9 Nëntor, 2022

schedule 01:00 - 9 Nëntor, 2022

Pronarët e rinj të një shtëpie të pazakontë në formë këpucësh në Pensilvani, njoftuan se objekti tani është në dispozicion për t’u marrë me qira për strehim afatshkurtër.

Waylon dhe Naomi Brown blenë shtëpinë e këpucëve Haines të Hellam Township në mujin korrik.

Shtëpia u ndërtua në vitin 1948 për të promovuar zinxhirin e dyqaneve të këpucëve të Mahlon Haines dhe që atëherë ka kaluar nëpër pronarë të shumtë dhe ka shërbyer si një suitë për muajin e mjaltit, një dyqan akulloresh dhe një atraksion turistik.

Shtëpia u rinovua nga Browns. Tre dhomat e saj të gjumit, të cilat janë të gjitha të mbushura me kujtime këpucësh, janë quajtur “Hapësira e lidhëses së këpucëve”, “Suite e brendshme” dhe “Ankle Abode”.

“Ne me të vërtetë u përpoqëm të ndihmonim në ruajtjen e disa prej veçorive origjinale, si dritaret me xham me njolla, në mënyrë që të sigurohemi që ajo të ekzistojë edhe për shumë vite të tjera që njerëzit ta shijojnë,” tha Naomi Brown./abcnews.al